Novinky

Svítá třetí video z alba Kosti (2017) 26.04.2019


Svítá třetí video z alba Kosti (2017)

Hezký den, třetí video z desky Kosti. Tentokrát k písni Svítá.

DĚKUJEME DRUHÉ MÍSTO !!! 13.02.2018


Oči vidí Druhé video z alba Kosti, druhé poselství z hranice epoch. 23.09.2017


Druhou písní z nové desky Kosti ke které kapela Kolektivní Halucinace připravila video, je píseň Oči vidí.

Oči vidí je "apoteóza" polistopadového vývoje. V očích se nám zrcadlí vše co se stalo... Půl roku po vydání druhého alba Kosti, připravila skupina Kolektivní Halucinace video k písni Oči vidí. Album bylo v recenzích označeno jako výrazná deska se skvělými texty odrážející naši současnost, s celou její nejistotou. Video natočil Honza Drozda a vystupují v něm namátkou: Karel IV. , Božena Němcová, František Palacký, Napoleon, Mao Ce Tung, nebo George Washington... To nejdůležitější nelze získat za peníze. „Musíme znát svou minulost a své dějiny a musíme si na ně tvořit svůj názor. Protože Oči vidí!“ říkají KolHal při vzpomínce na Václava Havla. V den výročí jeho narozenin 5.10. 2017 byla premiéra videoklipu.

Režie:__ Honza Drozda__ produkce: Tomáš Neuwerth

Album

k dostání na koncertech a u všech dobrých, například viz. níže.

http://www.indiesmg.cz/alba/444/kosti/

https://open.spotify.com/album/4MlSLml5439opMMJXEwDSK

https://www.supraphonline.cz/album/299168-kosti/cd

http://www.bontonland.cz/kolektivn-halucinace-kosti/

Kosti! 14.03.2017


Jsme první ve Velké Sedmě! Děkujeme všem kteří zvedli svůj hlas pro píseň Jan69. Děkujeme poosmé!!!!!!! Album Kosti vyšlo 17.3., MP3 a FLAC k dispozici již nyní!
http://www.indiesmg.cz/alba/444/kosti/

Jan69(Ruce z popela) 11.02.2017


Odsouzeni ke svobodě!

Druhé album kapely Kolektivní Halucinace vyjde 17. března 2017 u vydavatelství Indies MG.

První ukázkou z nové desky, nahrané za producentského dohledu Tomáše Neuwertha, je singl a video k písni Jan69(Ruce z popela). Může působit jako zjevení. Málo hudebních skupin reflektuje turbulentní současnost prizmatem oběti Jana Palacha.

"Píseň vznikla během vánoc 2014. Pohoda, čas rozjímání, ale též šílenství konzumu… Protnulo se mi to s blížícím se výročím Jana Palacha, říkal jsem si, zdali byl po vánocích v roce 1968, po návratu do Prahy, šokován realitou pomalu se plížící normalizace, všemi těmi, kteří se smířili, sklonily hlavy a ve jménu klidu a míru tiše nadávali za zavřenými dveřmi." doplňuje zpěvák a kytarista Jakub. Pokud si text pozorně poslechnete, píseň není historickým exkursem, spíše výzvou, abychom pamatovali na to, že jsme stále odsouzeni ke svobodě, musíme pečlivě volit mezi dobrem a zlem!

"Společně s režisérem Honzou Drozdou jsme se vydali na výpravu k rodnému domu Jana Palacha do Všetat, domyslet detaily scénáře. Nevrátili jsme se stejní. Turisté se baví, poutníci se mění…" ozřejmují hudebníci okolnosti vzniku videoklipu.

"Dnes opět vidíme lidi, kteří se díky svému výraznému nevzdělání řítí do nějaké strašné pasti, ve které země už byla, dokonce několikrát, a vždycky se do ní řítila s jakousi slepotou. Máme nevyřčenou povinnost být iracionální idealisté, jinak se naše společnost rozpadne. Je třeba dokola opakovat takzvané naivní pravdy a základní myšlenky, když jsme zcyničtěli uprostřed všeho přepychu a toho všeho čeho se nám údajně nedostává. Je nutné si minulost uložit do vědomí a vědět, že patří k přítomnosti a nelze ji vymazat, zapomenout, ani změnit. Proto Jan69!" říkají KolHal.