Koncert v klubu Pod Třešní Kladno

Neuvěřitelný zážitek. Koncert po devíti měsících, vzpomínka na stávku horníků a krvavé Boží tělo na Kladně roku 1889. Za dokonalé fotky děkujeme: Karlovi Pazderkovi

Premiéra videa ke skladbě Černé oči.

Kapela Kolektivní Halucinace zveřejňuje první video ze třetího řadového alba Reality, které vyšlo v březnu. Skladbu Černé oči dokreslují psychedelické postapokalyptické záběry. Námět, režie, animace: Honza Drozda Premiéra klipu na Novinky.cz 11.5.2021

Kolektivní Halucinace s třetí deskou vystupuje po právu do popředí.

Recenze ve Frontmanu

Rozhovor s námi a recenze nového alba Reality v dubnovém Rock&Popu

ArtZóna 30.3.2021 Art týden: deska Reality kapely Kolektivní Halucinace

Recenze našeho nového alba v ArtZoně na ČTArt sledujte zde. produkce: Tomáš Neuwerth, vydavatelství: Indies Scope

Reflex 11/21 Album týdne: Kolektivní Halucinace: Reality

Jsme potěšeni, poslouchejte zde S pomocí-produkce: Tomáš Neuwerth a vydavatelství: Indies Scope

Hlasuj podruhé pro Kolektivní Halucinace ve Velké sedmě

Napjatě jsme poslouchali, jak si tentokrát povedeme v tý Velký sedmě. Trochu jsme se propadli, ale pořád je to první pětka. Díky!! Hlasujte dál Hlasujte na RADIU1 zde.

Rozhovor o novém albu Reality, dnes 10.3. v 19:15 na Radiu Proglas.

Milan Tesař vedoucí hudební redakce Radia Proglas píše: Před pár dny vyšlo u Indies Scope nové album skupiny Kolektivní Halucinace, kterou rozhodně doporučuji k poslechu. Dnes (10. března) od 19.15 bude s jedním jejím členem u nás na Radio Proglas hovořit kolega Jannis Moras .

Rozhovor zde

Nové album je venku

Konečně je to tady! Největší dík za spolupráci na jeho vzniku patří Tomáši Neuwerthovi. Motiv obalu skvěle namaloval Pavel Příkaský. Teaser a první videoklip, který zveřejníme příští týden, vytvořil nejlepší Honza Drozda. Děkujeme!

Album k poslechu zde.

Hlasuj pro Kolektivní Halucinace ve Velké sedmě

Pokud jste v úterý nestihli Velkou sedmu Radia 1, můžete si ji dát v repríze v sobotu od 9:00. Do pondělní půlnoci potom můžete hlasovat pro naši skladbu Růže, díky! Hlasujte na RADIU1 zde.

Nové album Reality vychází 5.března 2021 u labelu Indies Scope Možnost předobjednání zde:

Předobjednání CD Předobjednání na streamovacích službách Trio Kolektivní Halucinace vydává autentickou nahrávku o labyrintu současnosti. Třetí řadové album nu-folkových alternativců je pojmenované Reality a pojednává o kulisách dnešní jiné doby. Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice, a pak jejich písně zasáhnou člověka jako šíp.

Kolektivní Halucinace - Nahrávání alba Reality (vychází 5.3. u Indies Scope) 2020

KolektivníHalucinace jsou s Tomášem Neuwerthem v nahrávacím studiu jeho bratra Dušana a nahrávají nové album. Tak začínal rok 2020. V podkresu píseň ČERNÉ OČI z dokončovaného alba hraná živě v KC Kaštan

Kolektivní Halucinace nahrávání prosinec 2019

Něco se děje. Vysočina je v mlze, vánoce jsou na blátě, KolHal nahrávají. Po čase, po jistých prodlevách způsobených vyšší mocí, se opět setkáváme s přítelem Tomášem Neuwerthem. Koukněte se klíčovou dírkou (ve videu níže). Šťastný nový rok 2020 přejí Vaši KolHal.

Kolektivní Halucinace pátek 10.5. od 19:15 živý koncert z Radia Proglas

Ladíme Proglas... Kolektivní Halucinace z Kladna je jednou z kapel, které letos úspěšně prošly konkursem na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat (vybíralo se z téměř 150 zájemců). A je jednou ze tří formací, které se ještě před festivalem představí živě v našem studiu. Poslouchejte 10. května od 19.15. Skupina Kolektivní Halucinace na sebe upozornila v roce 2017 albem Kosti, na kterém najdete i píseň Jan 69 (Ruce z popela), věnovanou Janu Palachovi. Za pozornost ale stojí celá tvorba této zajímavé nadžánrové kapely, která dokáže zaujmout příznivce rockové a alternativní hudby i folkaři. Ostatně v předkole festivalu Porta letos skupina získala zvláštní cenu poroty za píseň Jsem, jaká jsem. V našem studiu skupina Kolektivní halucinace vystoupí živě 10. května od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí

PORTA 2019 Zvláštní cena za skladbu Jsem, jaká jsem

Tak jsme byli včera na Portě, a když jsme se vraceli měli jsme... Cenu poroty za skladbu: Jsem jaká jsem (Folktime píše: Poklidný rozjezd s písničkami, které sice ničím a nijak nevybočují, ale jsou celkem dobře a s radostí zahrané, narušila až kladenská kapela Kolektivní Halucinace. Byli úplně jiní. Obávala jsem se a raději ani nedoufala v něco … ale opak byl pravdou. Trio muzikantů (akustická a el.kytara, bicí, perkuse a malé klávesy) udělalo plno zajímavé muziky, kterou nelze přesně zaškatulkovat. Texty mající hlavu a patu a s úžasnou výpovědí (píseň Jan69). )

Přišel nám mail

Máme radost, v mailu se píše: Dobrý den, s radostí oznamuji, že Vámi přihlášená kapela "Kolektivní Halucinace" byla pořadateli, z celkového počtu 148 přihlášených kapel, vybrána pro účinkování na "Welcome scéně" festivalu Hradecký slunovrat 2019! (níže video z vystoupení poskytnuté pořadateli)

Člověk je chybou další video z alba Kosti (2017)

Hezký den, dalším videem z desky Kost je video k písni Člověk je chybou.

Svítá třetí video z alba Kosti (2017)

Hezký den, třetí video z desky Kosti. Tentokrát k písni Svítá.

V celoroční Velké Sedmě Radia1 jsme druzí s písní Jan69!

Děkujeme

S malou velkou pomocí přátel: mix -Tomáš Neuwerth, video - Honza Drozda, IndiesMG - Miloš Gruber a hlavně všemi Vámi co hlasovali a vyhrávali s námi. Díky.

Teď a tady

Kladenská alternativní kapela Kolektivní Halucinace natočila autentickou nahrávku o době, která se pohybuje mezi rozpadlou budoucností a nenaplněnou minulostí. Album, které rezonuje tím, že dnes, více nežli kdykoliv v minulosti, hranice mezi dobrem a zlem prochází námi samotnými.

Nové album kladenské alternativní kapely Kolektivní Halucinace se jmenuje Kosti a pojednává o životě na hranici epoch. „Kosti jako symbol něčeho, co zůstává, i když staré už odešlo a nové se zatím rodí," říká bubeník Tomáš Příkaský. Nová nahrávka vychází tři roky po vydání desky Bůh z Umakartu a může působit jako zjevení. Jakoby se kapela hloubavýma očima lebky na obalu svého alba dívala někam za obzor.

Čtyři přátelé, hudebníci, zpěváci. Ačkoliv zpívají o tom co všichni důvěrně známe, co prožíváme, jsou v tom jedineční. Kytaristé Jakub Muhlfeit a Jaroslav Habrda se ve městě Kladně ve druhé polovině nultých let vzájemně znali, potkávali a posléze i spolupracovali. Pro ideu kapely se jim podařilo nadchnout bubeníka Tomáše Příkaského. V roce 2012 přichází baskytarista Robin Tichopád ...

„Něco se děje. Zdá se, že žijeme v prudce zajímavé a dynamické době plné nových témat. Jestli kdy bylo o čem psát, zpívat a hrát, je to teď,“ vysvětlují KolHal a upřesňují: „Je potřeba být upřímný. Neměli jsme na mysli přísný koncept, nevytvářeli jsme písně podle nějakého schématu, část vybraných písní spadla pod stůl po diskuzi s producentem alba Tomášem Neuwerthem." Jak podotýká kytarista Jarda "Habří" Habrda: „Dali jsme na jeho instinkt a on věřil nám, lidsky jsme si sedli." Být dnes trefně a vkusně angažovaný je oříšek. Bez patosu nebo nějakého prvoplánového kalkulu to jde málokomu. Ale tady to funguje. Písně, které kapela nakonec nahrála, jsou téměř bez výjimky o tom, kde a kdy žijeme. V kulisách staré doby, kterou si již téměř nepamatujeme a s pohledem upřeným do neznámé budoucnosti. Teď a tady, lidi s lidmi o lidech.

„Zlo se totiž nerodí v temném kotli, ale vyrůstá z neochoty přiznat sobě samému i okolí to, co nás uspokojuje. A tam, kde nemůže být ukojena přirozená touha po štěstí, nastupuje touha po moci. Po moci, která nám dovolí pomstít se. Jsme odsouzeni ke svobodě, musíme pečlivě volit mezi dobrem a zlem," přibližuje kontext nahrávky zpěvák a kytarista Jakub Muhlfeit. Baskytarista Robin Tichopád doplňuje: „Naše současnost má sklon se soustředit na okamžité problémy, hledají se praktická řešení, ale zapomíná se na to, že lidé potřebují sny, ne jen řešit praktické problémy."

A z toho vražedně praktického tady a teď se KolHal vyzpívávají, z mučivé zkušenosti znovuprobuzeného rasismu, xenofobie a ze strachu z jiného v písni Cizinec člověk, z celkového pocitu nenaplněných očekávání typického pro velkou část naší rozdělené společnosti a z něho plynoucího volání po starých časech, vládách pevných rukou a "jistotách" v písni Oči vidí. To minulé, to co dnes tak rychle stárne, ty velké dějiny válek a lidí kteří mají svůj kamenný pomník, to co se nám jeví jakoby neaktuální, to zaznívá například v pilotním singlu ve skladbě Jan69(Ruce z popela) věnované památce Jana Palacha, nebo v traumatem holocaustu inspirované písni Vagon. „Pokud je pro někoho z nás historie jen kamenná socha, máme problém, musíme potom nutně znovu odžít tragédie, které již historie zná, a tomu nemůžeme pasivně přihlížet," říká kapela a dodává:
„Dobro a zlo dělí jen tenká čára, která ideálně dělí každé naše tělo na dvě soupeřící já. Je na nás, které zvítězí. Jestli kdy bylo o čem psát, hrát nebo točit filmy, je to teď. A jestli kdy bylo proti čemu protestovat, je to opět právě teď a tady.“

16.1.2017 kapela vydala pilotní singl a působivý (Reflex č.5 2017 jej označil za video týdne) videoklip k písni Jan69(Ruce z popela). Na samotném albu Kosti, které kapela nahrávala ve studiu Animan Tomáše Neuwertha, jim pak v několika skladbách hostoval na klávesy, perkuse a kytaru právě tento oceňovaný producent.

Další informace:
http://bandzone.cz/kolektivnihalucinace
https://www.facebook.com/kolektivnihalucinace
KolHal Youtube Channel
KolHal na Twitteru
kolhal@centrum.cz